Jak dostat elektriku tam, kde není

Když byla v šedesátých letech minulého století dokončena s velkou slávou elektrifikace tehdejšího Československa, zdálo se, že se snad nevyskytne místo, kde si člověk nebude moci zapnout nějaký ten spotřebič do zásuvky. Tehdy to jistě byla pravda. Žilo se docela jiným způsobem a mimo dům, kanceláře, podniky nebo hospodářské budovy nikdo elektrickou energii v podstatě nepotřeboval. Jenže časy se změnily a lidé mají čím dál větší nároky. Elektrická energie je v současné době potřeba na místech, kde po ní není ani vidu ani slechu.

dieselagregát

· Bez elektřiny se v žádném případě neobejde
– koncert pod širým nebem (pokud to není posezení u táboráku)
– provoz letního kina
– provoz zimního ski areálu
– stavba nebo oprava silnice
– svatba amerického stylu, která se odehrává na červeném koberci v romantické přírodě.

Dieselagregáty mají sílu

Příkladů, kdy se bez elektrické energie prostě akce nemůže konat, je jistě celá řada. Ale nemusí se jednat pouze o zábavu nebo odvážný životní krok. Výpadek proudu se může stát opravdovou noční můrou pro podnikatele, jejichž podnik je na ní existenčně závislý. Jedním z řešení by byl nákup elektrocentrály, která by mohla v případě nouze zaskočit. Vzhledem k tomu, že jsou tyto přístroje opravdu docela drahé, nebude o nákupu asi hned tak někdo uvažovat. Přeci jen je využití jen občasné.

agregát diesel

· Rozumnějším řešením je elektrocentrálu si zapůjčit.
Rozhodně nemusíte mít obavu, že generátor na výrobu elektřiny, který si půjčíte, nebude dostatečně výkonný při některých náročnějších akcích. Jedním z těch, kde je potřeba opravdového siláka, aby vše utáhl, je například rockový koncert. Obavy a starosti hoďte za hlavu. Kvalitní dieselagregáty zvládnou vše s přehledem. Jediné, co by vás mohlo překvapit, je nízká cena za zapůjčení tohoto přístroje. A takové překvapení bude určitě vítáno s nadšením.

5/5 - (2 votes)