Jak rozjet vaši fotografickou kariéru


Bylo vždycky vaším snem fotit rodiny, svatby, děti nebo portréty? Nebojte se toho a jděte si za svým snem. Je báječné, když se koníček může stát zároveň také vaším zaměstnáním a když vás vaše práce baví. To je pak hned znát na pracovních výsledcích. Stát se profesionálním fotografem a fotit tak, aby vás focení uživilo, to ovšem není žádná legrace.
slečna s kamerou
Jak začít? Na co se zaměřit a co nepodcenit? Jak na to, aby se vám ve vaší profesi dařilo i přes značnou konkurenci? Pro začátek je potřeba se vybavit špičkovou technikou a několika objektivy, plus dalšími potřebnými doplňky na focení v interiéru i exteriéru – to je základ a bez toho se zkrátka neobejdete.

Pro začátek předtím, než rozjedete vaši profi kariéru, je potřeba vytvořit si tzv. portfólio skládající se z vašich nejlepších fotek, které zaujmout. Abyste mohli takové fotky prezentovat a dát o sobě vědět, budete také potřebovat webové stránky, které by měli být jednoduché, ale zajímavé a poutavé. Dejte pak o sobě vědět svým známým, kteří vás budou dále doporučovat a tím si postupně vytvoříte svoji klientelu. A spokojení klienti se k vám jistě budou rádi vracet.
zařízený fotoateliér
Zapomenout byste neměli ani na profesionální ateliér, který je ideálním místem pro focení různých samostatných nebo rodinných portrétů. Takový ateliér si můžete buďto zařídit u vás doma nebo si ho pronajmout, to je jen na vás. A čím takový profesionální fotografický ateliér vybavit? Pro začátek se neobejdete bez různě barevných fotografických pláten, blesků, osvětlení a různých rekvizit, které oceníte především při focení miminek a dětí. Kromě interiérového focení je oblíbené také focení v přírodě, pro tyto případy je dobré vytipovat si různá zajímavá místa v přírodě, která by mohla být inspirací pro focení rodin, párů nebo portrétů.

4.3/5 - (9 votes)