Prakticky zastřešení během letních dní

Potřebujete ochránit svou terasu před slunečním zářením, ale nechcete obyčejný slunečník? Pak je pro vás ideálním řešením markýza. Vhodná je nejen na domácí terasy, ale i zahrádky restaurací či hotelů nebo vytvoření stinného místa u obchodů.
Jsou praktické a vypadají hezky. Dokáží dotvořit letní posezení k dokonalosti. Proč toho tedy nevyužít a u svého domu si nevytvořit příjemný koutek, kde můžete pobývat po celé léto na čerstvém vzduchu a nemusíte se bát přímého slunce.

ulice

Čemu věnovat pozornost při výběru

Při výběru markýzy si dejte pozor na několik věcí. Pokud chcete, aby vám výrobek dlouho a správně sloužil, musíte si vybrat ten kvalitní.
· Důležitá je tedy dbát nejen na to, jak vypadá konstrukce, ale i na to, jak je na tom potahová látka. Potahová látka musí obsahovat UV filtr a nesmí ji zaskočit ani déšť,měla by být nepromokavá.

· Při montáži si dejte pozor také na celkový sklon, dostatečný je alespoň 14°. Je důležitý pro odtok vody při dešti. Bez potřebného sklonu by pak voda zůstávala tam, kde nemá.

· K dispozici jsou markýzi pevné a pohyblivé, které se dají v případě potřeby složit. U pohyblivých variant si pak můžete volit ty, které lze složit ručně, nebo s pomocí elektrického pohnu.

obchod

· U skládacích variant je pak také rozdíl v uložení látky. Ta nemusí být uložena vůbec, pouze je srolována. Poté je možné tzv. polokazetové uložení, kdy je srolovaná látka chráněna proti dešti, nebo tzv. kazetové uložení, kdy je srolovaná látka zakryta celá a je tak chráněna proti všem nežádoucím vlivům prostředí.
Ať si zvolíte kterýkoli typ, můžete s jeho pomocí získat krásné a praktické místo, na kterém můžete trávit své volné chvíle v letním období a nemusíte se bát slunečních paprsků. Vždy budete v příjemném stínu. Poobědvat nebo posedět u kávy během léta venku je k nezaplacení.

5/5 - (2 votes)