Proč se řadí oleje Total ke světové špičce


Výrobce se snaží produkovat především kvalitu. Konkuruje na trhu mnoha světovým výrobcům maziv, a to díky technologiím, které snižují spotřebu paliva zážehových i vznětových motorů a tím regulují i výskyt škodlivých emisí.

část auta

Fuel Economy pro široké využití

Tato produktová řada je vyvíjena s přihlédnutím na snižování spotřeby paliva a tím pádem i tzv. uhlíkové stopy CO2. Tyto oleje jsou využitelné v osobních automobilech, ale také ve stavební technice. Firma Total je jedním z mála výrobců maziv, který se specializuje také na zemědělské stroje. Zkušební měření prokázala snížení spotřeby paliva v této sféře podnikání v hodnotách kolem 600 litrů nafty za rok pro jeden stroj. Řada Fuel Economy je využívána také v dálkové kamionové přepravě a především v městských a linkových autobusech. Někteří přepravci mají pozitivní zkušenosti po výměně oleje s úsporou paliva až 1 litr na 100 km.
Vyprodukovaný olej nejprve prochází přísnými laboratorními testy v různých nezávislých laboratorních podmínkách, které potvrzují i prodlužování životnosti motorů a převodovek. Teprve pak je distribuován do obchodní sítě a nabízí je i řada českých subjektů, mezi nimi i http://www.danoil.cz/Total-c14_0_1.htm.

olejový filtr

Oleje Low Saps a filtry pevných částic

Nejmodernější automobilové motory pracují s filtry pevných částic. Oleje se dnes vyvíjí tak, aby splňovaly požadavky na práci filtrů právě pro dieselové motory. K tomuto účelu se využívají nízkoemisní řady Low Saps. Musí mít velmi nízké obsahy síry, sulfátového popela a fosforu (zkráceně SAPS – Phosphorus and Sulfur). Zvýšená koncentrace těchto škodlivin má neblahý vliv právě na filtry pevných částic, ve kterých se výfukové plyny upravují tak, aby redukovaly vznik nebezpečných zplodin.

parní stroj

Program biomaziv Total

Značka Total je často spojována s výrobky, které se velmi rychle biologicky rozkládají a nepředstavují pro životní prostředí žádnou zátěž. Nepůsobí škody v rostlinné ani živočišné říši a mohou se využívat v různých mechanismech, které by mohly kontaminovat okolní prostředí. Základ tvoří rostlinné oleje (ve značné míře neerukovaný řepkový olej), a také některé syntetické materiály (estery) z recyklovaných modifikovaných syntetických maziv. Současné technologické postupy povyšují biomaziva na špičkovou konkurenceschopnou úroveň s minimální toxicitou, s vysokým indexem viskozity a s krátkou dobou biologické degradace.

3.7/5 - (3 votes)