Více než jen výzdoba: kreativní nápady pro více zeleně v domácnosti

Závěsné květináče

Závěsné květináče šetří místo a současně jsou elegantní oční poutače – bez ohledu na to, zda jsou namontovány uprostřed místnosti, na stěně nebo na kusu nábytku. Tip: zelené rostliny, jako je Sanseviera s rovnými symetrickými listy vypadají zvlášť elegantně ve velmi jednoduchých černých nebo bílých květináčcích.
závěsný květináč

Vlastní židle

Lopatkovecje jednou z rostlin, které zlepšují vzduch ve vašem bytě.Elegantní, atraktivní pokojové rostliny, jako je právě výše uvedený lopatkovec, mohou být dobře uspořádány tak, že je umístíte na vlastní židli, stoličku nebo stůl.
barevné sukulenty

Pro malý prostor: mini sukulenty

I v nejmenším bytě můžete mít dekorativní rostliny – například drobné sukulenty ve skleněných miskách nebo ve starých mini akváriích po rybičkách. Sukulenty jsou velmi populární, protože většina z nich jsou nenáročné na údržbu a současně jsou to dekorativní pokojové rostliny – včetně například kaktusu, agáve či podobných. Většina sukulentů absorbuje oxid uhličitý ze vzduchu v noci, takže jsou také dobré jako rostliny v ložnici.

Bonsai

Udržování a tvarování bonsaje je skutečné umění  a je  potřeba hodně trpělivosti. Někdy trvá desítky let, než bonsai získá přesně požadovaný tvar. Mini stromy proto nejsou vhodné pro všechny. Ale pokud máte touhu, čas a trpělivost starat se o bonsai, je to velmi speciální a dekorativní pokojová rostlina. Bonsai mohou být různé druhy stromků a rostlin – od javoru až po břečťan. Fíkusové stromky mají tu výhodu, že zlepšují pokojový vzduch, protože Ficus Benjamina může ze vzduchu odstranit formaldehyd, toluen a xyleny.
malá bonsai

Jen to nechte viset

Šplhavník je jedním z nejsnadněji pěstovaných rostlin v interiéru, můžete jej vždy vypěstovat z výhonků (stačí dát výhon ve sklenici vody a jakmile se objeví malé kořeny, můžete jej zasadit), rychle roste – a čistí vzduch. Evropané mohou ze vzduchu vyfiltrovat mnoho znečišťujících látek – včetně formaldehydu, benzenu a trichlorethylenu. Může však být pro kočky toxický. Pokojové rostliny s dlouhými, visícími výhonky, vypadají obzvláště hezky, pokud je umístíte na zeď, v závěsném květináči nebo na polici, aby měli prostor k růstu. S několika květináči vedle sebe můžete vytvořit skutečně zelenou zeď.

 

Pro líné: kaktusy

Kaktusy jsou známy, že je lze těžko zabít, a proto přežívají, i když nemáte na ně čas. Nicméně takový osamělý, zaprášený kaktus může být docela smutný. Když se dáte několik kaktusů a jiných sukulentů různých velikostí dohromady – například v malovaných květináčích, je to zcela odlišná situace. Nyní máte malou, interiérovu zahradu, která vypadá dobře, a jen velmi málo péče vás to bude stát.

3.6/5 - (9 votes)