Začínáme sportovat

Nastal ten slavný den, kdy jste došli k rozhodnutí, že je nejvyšší čas začít sportovat? Dobře, potom je tedy ten správný čas, vhodný pro rozhodnutí, s jakým sportem začít a také, zda začít sami, nebo navštěvovat nějaký kurz daného sportu. V případě, že Vaše kondice je mizivá a máte více než jen pár kil navíc, nemusíte možnost sportovat a hýbat se rozhodně vzdávat. Jsou sice sporty, které pro Vás nejsou vhodné, jako například běh, kdy hrozí rychlá demotivace a úraz.
jóga v moři
Vhodným sportem pro začínající sportovce je určitě jóga. Má různé úrovně, například pro začátečníky. Není to příliš náročný sport pro Vaše sportem nepolíbená těla, jde spíše o práci s dechem a v podstatě protahovací cviky, při kterých získáte rovnováhu, ohebnost a pružnost. Navíc, když budete jógu provozovat pravidelně, získáte i návyk na pohyb a potom bude snadnější přidat postupně i případný další sport.
Jóga má mnoho variant, od varianty pro začátečníky, pokročilé, tak má také variantu Bikram jóga, která se cvičí ve speciálně vyhřáté místnosti na vysokou teplotu. Je jóga pro děti, dokonce i pro seniory, jsou v ní sestavy klidné a pomalé, ale také svižné. Jóga má i sestavy vhodné pro těhotné ženy.
protažení v józe
Důležité je zpočátku se naučit provádět všechny cviky správně a dobře u toho dýchat, jak se má. Potom už můžete cvičit například naučenou sestavu, nebo například podle videa sestavy nové.
Jediné, co k začátku v tomto sportu potřebujete, je pohodlné oblečení, cvičící podložka, chuť se hýbat a můžete začít.
Má mnoho výborných přínosů, jako je vyřešení problémů s vašimi bolavými zády, uvolnění, nebo naopak zpevnění svalů, které to potřebují. Tak hurá vyhledat vhodný kurz pro začátečníky, převléci se do vhodného oblečení, které je pohodlné a pružné a můžete začít cvičit. Stačí jen překonat počáteční nechuť a sami uvidíte, že tomuto sportu přijdete na chuť.

5/5 - (2 votes)